index.html              contakt.html

misja.htmlonas.htmlpatroni.htmlsponsorzy.htmlgaleria.html
 

                INFORMACJE DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW WYPRAWY

Agata Kałmuk- z zawodu i zamiłowania nauczycielka języka angielskiego. Kontakt z dziećmi daje jej ogromną radość i satysfakcję. Zwolenniczka nauki języka przez zabawę. Jako zodiakalny skorpion cierpi na nadmiar energii życiowej, ma nieustanną chęć działania. Lubi, kiedy w jej życiu ciągle coś się dzieje, nie znosi monotonii. Niespokojny duch, spragniona nowych wrażeń i wyzwań. Uwielbia trekking, wycieczki rowerowe, dźwięk gitary klasycznej, zapach ogniska, filmy przygodowe i książki podróżnicze. Interesuje się etnologią oraz ginącymi gatunkami zwierząt, w szczególności gorylami górskimi. Jej marzeniem jest spotkanie z nimi w lasach deszczowych środkowej Afryki. Jej największą pasją są podróże. Od dziecka, z atlasem w ręku, marzyła o zobaczeniu dalekich zakątków świata i poznaniu odmiennych kultur. Pomimo tego, że nie nasyciła się jeszcze Polską i innymi krajami Europy, chce ruszyć dalej w świat. Uważa, że na te bliższe miejsca będzie czas jak już nie będzie miała siły na dalekie wojaże.

Agata

Jacek Stec- Z wykształcenia prawnik, technik informatyk. Współtwórca klubu podróżników ,,Adventure-Hunters’’. Obecnie pracuje w jednej z irlandzkich szkół. Pociągają go podróże oraz sporty ekstremalne. Czuje się obywatelem świata. Jak dotąd odwiedził ponad 25 państw . W 2008 roku spędził ponad pół roku w Ameryce Południowej, przecierając mało uczęszczane, a niejednokrotnie bardzo niebezpieczne, omijane przez turystów szlaki. Podczas tej wyprawy skradziono mu aparat fotograficzny. Pomimo tego zdołał przywieźć wiele wspaniałych zdjęć, które opublikował na stronie internetowej: www.jacekstec.com Obecnie przemieszcza się lokalnie, głównie w obrębie Europy. Oprócz podróży interesuje się również archeologią. Najbardziej imponującym dla niego miejscem w tej dziedzinie jest Egipt, który odwiedził kilkakrotnie. Mówi, że ma zamiar umierać z szerokim uśmiechem na ustach prosząc Boga o kolejne wcielenie aby móc nadal cieszyć się życiem, którego jest mu ciągle mało!

jacek stec

Marcin Łazowski- Z wykształcenia konserwator zabytków. Współtwórca klubu podróżników ,,Adventure-Hunters’’. Posiada wszechstronne zainteresowania,  jednymi z nich są fotografia oraz podróże. W fotografii stara się pokazywać piękne miejsca i sytuacje, jak również całkiem przeciwne. Swoje zdjęcia publikuje na autorskiej stronie: www.marcinlazowski.com Od dziecka ciągnęło go na łono natury. Sam nieraz żartobliwie stwierdza, że dzieciństwo spędził w lesie. Po wielu spontanicznych wędrówkach po Polsce postanowił wyruszyć  motocyklem w podróż dookoła Europy. W 2009 roku na swoim Kawasaki KLE okrążył najpierw całą Polskę, a następnie udał się… przed siebie. Objechał samotnie jedenaście krajów przejeżdżając 6,5 tyś. kilometrów zabierając ze sobą tylko namiot i kilka niezbędnych rzeczy. W 2010r przejechał odcinek Irlandia-Polska odwiedzając upragnione miejsca po drodze. Marcin jest również działaczem na rzecz ekologii oraz praw zwierząt. W przyszłości pragnie odkrywać miejsca nieodkryte i zdobywać rzeczy niezdobyte

                                                   Lazowski